NaujienosBOARDMAKER alternatyviosios komunikacijos metodo diegimas

Nuo 2024 m. lapkričio 27 dienos BĮ „Vilniaus Lakštingalos namuose“ pradėtas diegti inovatyvus Boardmaker metodas, kuris atveria naujas galimybes socialiniame darbe su vaikais ir jaunuoliais, turinčiais intelekto negalią.
Boardmaker – tai įrankis, leidžiantis kurti vizualinius simbolius, kurie padeda suprasti informaciją, struktūruoti kasdienes užduotis ir skatinti komunikaciją. Programoje yra didžiulis simbolių rinkinys, apimantis daugiau nei 45 000 vizualinių simbolių, sukurtų Mayer-Johnson. Šiuos simbolius atsižvelgiant į paslaugų gavėjų poreikius ir suvokimo lygį galima papildi nuotraukomis arba jau naudojamais, žinomais ženklais.
Metodo diegimui buvo sudaryta komanda, kuri parengė detalų diegimo planą. Praktinis metodo taikymas vyks penkiais etapais: darbuotojų apmokymas, vizualinių priemonių kūrimas (meniu stendas, individualūs socialinės globos planai (ISGP), dienotvarkių kūrimas), testavimas ir nuolatinis įvertinimas, siekiant užtikrinti, kad sistema būtų veiksminga ir naudinga mūsų paslaugų gavėjams.
Mūsų tikslai:
- Sukurti struktūruotą ir nuoseklią aplinką, leidžiančią paslaugų gavėjams lengviau atlikti kasdienes užduotis ir priimti sprendimus.
- Pagerinti komunikaciją naudojant vizualinius įrankius, tokius kaip meniu stendai, dienotvarkės ir individualūs socialinės globos planai.
- Skatinti savarankiškumą ir aktyvesnį dalyvavimą socialiniuose procesuose, pasitelkiant pagalbines vizualinės komunikacijos priemones.
Tikimės, kad…
- Vizualinės priemonės padės paslaugų gavėjams geriau orientuotis kasdienėje veikloje, suprasti savo užduotis ir planuoti laiką.
- Sukurs galimybes lengviau bendrauti su aplinkiniais, gerinant bendravimo kokybę ir įtraukiant į kasdienį gyvenimą.
- Didins paslaugų gavėjų savarankiškumą ir gyvenimo kokybę.
BOARDMAKER metodo mokymus organizavo Socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinių kompetencijų tobulinimo centras, kurio veiklą 2022-2024 m. įgyvendina Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija pagal projektą „Socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinių kompetencijų tobulinimo centro veikla: Lietuvos socialinio darbo ateitį kuriančios kompetencijos”. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.